FANDOM


Kráva – zvíře, které lze vidět téměř na každé farmě je kráva. Její hlavní využití tkví v dojení jejího mléka, ze kterého

se také vyrábí sýr a tvaroh, poražení pro maso nebo pro tahání nákladů. Krmení není žádný problém, jelikož stačí krávu pustit na volnou pastvinu, kde je dostatek trávy.
Beasts

Slepice – další typické zvíře, jehož chov je důležitý a to z hlediska produkce vajec nebo opět kvůli masu, slepičí trus se také používá jako hnojivo. Je to všežravec, krmí se převážně zrním, tedy směsí pšenice, ovsa a ječmene, snědí i třeba maliny nebo mrkev, salát, cibuli, jablka, trávu... hledá si k jídlu také žížaly nebo slimáky a jiný hmyz.

Prase(vepř) -  Prasata jsou chována převážně pro maso nebo kvůli tuku, ze kterého se vyrábí některé masti nebo třeba mýdla. Jsou všežravé a krmí se hlavně brambory, kukuřicí nebo zbytky jídla.

Ovce – další zvíře chované převážně pro vlnu, která se používá hlavně při výrobě oděvů, maso a mléko. Krmení není složité, stejně jako u krávy stačí mít dostatek prostoru pro pastvu, farmáři jim říkají sekačky na trávu.

Králík – roztomilá potvůrka, která se však neuvěřitelně rychle množí, lovci je loví kvůli snadnému zdroji potravy, tedy masu, a také kvůli redukci jejich populace, jejich kožešina si také vždy najde využití. Živí se rostlinami, bylinami, trávou.

Jelen –  Ostražité a plaché zvíře žijící v lesích, živí se trávou, bylinami, je to tedy býložravec, lidmi jsou loveni především kvůli masu, kůži nebo trofejím jako parohy. Přirozenou hrozbou jsou pro ně především vlci.

Laň – Samice jelena

Veverka -  Hlodavec živící se převážně semeny šišek, houbami, ptačími vejci a plody (např. oříšky). Její lov je zejména kvůli regulaci populace.

Divoké prase – Všežravec, jeho jídelníček začíná ořechy a končí mršinami, jejich přírodní nepřátelé jsou především vlci a medvědi, jsou však loveni i lidmi a to hlavně kvůli masu nebo trofejí, převážně v podobě klů, kterými může i nabrat člověka a snadno ho vážně zranit, je lepší ho obejít opatrně a obloukem, než riskovat.

Vlk –  je psovitá šelma žijící ve smečkách, jsou to predátoři, loví srny, divoká prasata, králíky a podobně, díky lovení ve smečce dokáží lovit i zvířata větší než jsou oni sami, hlavně se tedy živí jeleny, vlčí smečka dokáže zabít i člověka,  jejich nepřátelé jsou hlavně medvědi, medvědi a vlci spolu často bojují. Jsou ale také loveni lidmi a to kvůli masu, kožešině, trofejím, ale i redukci populace nebo ochraně lidí.
Příroda

Lesní Pavouk – pavouk je malý, neškodný tvoreček, kterého si ani nevšimnete, to však není případ tohoto obřího lesního pavouka. Není příliš rychlý ale je až nebezpečně tichý, klidně nad vámi může viset v koruně stromu a nic neuslyšíte. Vyznačuje se listově zelenou barvou, tudíž se v travnatém porostu nebo v listoví stromu může snadno přehlédnout, pavoučí vlákna jsou jeden z nejpevnějších materiálů a obří pavučiny těchto tvorů jsou stejně nebezpečné, jako malé pavučinky pro hmyz, snadno se do nich přilepí i dospělý člověk, tento druh pavouka většinou čeká až se do jeho sítě někdo nebo něco chytí, jakmile ucítí vibrace skrze vlákna, dojde si ke své oběti, obmotá ji, poté se do ní zakousne a vstříkne do těla své svačinky enzymy, které obsah těla rozmělní na šťávu, kterou pavouk jednoduše vysaje.

Medvěd -  Šelma, které se živí převážně masem včetně ryb, její stranu doplňují i rostlinné příjmy jako kořeny nebo různé bobule, na rostlinnou stravu se však zaměřují více než na lov. Milují med a farmáři častokrát bědují nad vyjedenými úly. Běžně na člověka netočí, avšak můžete narazit na samici, která má mladé a ty jsou velmi agresivní nebo medvěda prostě vyrušit, medvědi jsou dost zvědaví a pokud táboříte u lesa, nějaký se k vám může stavit, v takovém případě je lepší utéct a počkat až váš tábor prošmejdí, medvědi se však dají odradit jednoduchým způsobem, stačí začít dělat velký rámus, pokud to však nezabere, je lepší se stáhnout. Opět platí rivalita s vlky, jsou loveni hlavně pro kožešinu a trofeje nebo kvůli bezpečnosti obyvatel, když už je však nějaký mrtví, neopomíjí se maso.

Lev -  Kočkovitá šelma, ke které není radno se přibližovat. Loví samostatně nebo i ve smečkách, jejich útok je rychlý a smrtící, vyznačují se především velkou rychlostí, kdy se svou kořist snaží dohnat sprintem a pak do ní zarýt ostré drápy, nejprve se však plíží do dostačující vzdálenosti, neboť nejsou příliš vytrvalými běžci, velmi snadno mohou usmrtit i člověka, jsou to tedy predátoři, lovící jinou zvěř, často se dostanou do sporu s vlky. Jsou lovci často loveni kvůli potenciální hrozbě pro obyvatele nebo kvůli kožešině a trofejím jako zuby nebo drápy.

Sepsal: Nero