FANDOM


LesEdit

Díky vysazení jehličnatých stromů do původních čistě listnatých lesů, se může okolí andorhalu pyšnit krásnými lesními plochami i na podzim a v zimě, kdy listí z původních stromů opadá a sníh v zimě pak ulpí na jehličí.  Kromě původního buku a dubu se zde vyskytuje  i smrk a jedle. Těžba dřeva zde není moc prosazována, spíše jde o částečně odlesnění v některých oblastech, dřevo se pak využívá jak k výrobě nástrojů tak na vývoz k prodeji či na směnu za jiné zboží, lesy jsou tedy vcelku zachovalé a město stojí o jeho zachování i nadále, protože poskytuje útočiště fauně.

StromyEdit

Smrk – Jehličnatý strom, v okolí andorhalu nepůvodní, na větvičkách vyrůstají šištice, pěstuje se především na

Les
okrasu nebo zejména kvůli měkkému dřevu, jehož využití je velmi rozšířené, zejména na výrobu nábytku.

' Dub –  Listnatý strom, který je typický pro okolí andorhalu, plodem těchto stromů jsou žaludy, tyto stromy rostou pomalu, jejich dřevo je drahé a to zejména kvůli kvalitě, je totiž velmi tvrdé a velmi trvanlivé, používá se především k výrobě trámů, podlah nebo nábytku a sudů. Léčitelé a bylinkáři si také pochvalují kůru dubu jako ceněnou přísadu do mastí a k léčbě.

' Buk –  Listnatý strom taktéž původní v okolí andorhalu, plodem těchto stromů jsou bukvice, plody jsou jedlé, ve velkém množství však  jedovaté, tento problém  zaniká při tepelné úpravě plodu. Dřevo těchto stromů je kvalitní, snadno štípatelné a velmi výhřevné, používá se také při výrobě nábytku, jejich význam je také okrasný.

' Jedle – Jehličnatý strom, stejně jako smrk uměle vysazený ve zdejších lesích, oproti smrku však šišky na větvích nevisí, ale vyrůstají směrem nahoru. Její dřevo je měkké, stejně jako u smrku.

Byliny, rostliny, křovinyEdit

Květ míru – Květina pojmenována podle uklidňujících a regeneračních vlastnostech, lze ho najít téměř na každém kroku, není nijak zvlášť náročný na pěstování a bylinkáři jej často pěstují na vlastních zahrádkách. Tato rostlina má charakteristicky bílé okvětní listy a lze ji lehce zahlédnout.

' Stříbrolist -  Na první pohled obyčejná bylinka rostoucí především velmi blízko stromů, svůj název dostala podle namodralé, zdánlivě třpytivé barvě, která se objevuje nad ránem, kdy její listy pokrývá ranní rosa. Účinky této rostliny jsou na organizmus především posilující, v závislosti na kombinaci s jinými rostlinami se mohou tyto účinky různě měnit.

' Květ trnů – Zdánlivě obyčejný kořen, který vyčnívá na povrch země, jedná se převážně o odrůst kořene stromů či křovin. Tento kořen obsahuje látky, které jsou hojně využívány při výrobě lektvarů a elixírů v kombinaci s jinými rostlinami.

' Plevel – Tato rostlina dostala název podle svého atypického vjemu, na pohled je to hezká rostlinka, pokud však zlomíte stéblo, vydává nehezký zápach, který odradí leckterého hrdinu, pro bylinkáře je to však využitelná bylina a dá se na tento zápach zvyknout.

' Mág královský – Nepříliš vzácná rostlina, která je však nedocenitelná pro všechny mágy, nejedná se tak o rostlinu jako spíše o zakrslý keř, jeho velmi vzácnou vlastností jsou regenerační účinky a to právě na magický

Kytky
oběh mimo jiné.

' Krev králova – Tato rostlinka je poměrně vzácná, díky jejímu tmavému zbarvení a malému vzrůstu ji snadno přehlédnete i na rovné ploše, kromě posilujících účinku ji lze kombinovat s jinými rostlinami, její speciální vlastností je pak pozitivní účinek na zesílení magie ohně.

' Hrobní mech -  Jak název napovídá, tato rostlina roste pouze na hrobech a v jejich okolí, takže ji zle nalézt především  na hřbitovech, dosud se neví proč, kromě hrobní dekorace má tato rostlina dobré vlastnosti a to především proti temné magii, na otázku proč bylinkáři neumí odpovědět, ale lektvary vyráběné se používají hojně v boji proti nekromancii.

' Květ oceli – Nádherná dekorativní rostlina využívaná také v bylinkářství, lze ji nalézt i ve volné přírodě, ale v malém množství. Název získala díky dobrým zesilujícím vlastnostem, zejména magické odolnosti, velmi zkušený alchymista ví, že tato rostlinka je také součást lektvaru pro krátkodobou neviditelnost, respektive průsvitnost.

' Kořen života – Bylina pojmenována díky velkým hojivým vlastnostem, kořen, který lze nalézt především u stromů nebo v kopcích je zduřelý a obsahuje tekutinu, která je základem hojivých lektvarů, elixírů ale i mastí, má ale také jiné využít v závislosti na kombinaci s jinými rostlinami.

Sepsal: NeroEdit