FANDOM


Warcraft-3-human 00054819


ÚvodEdit

Tento článek je určen pro vysvětlení ruzných stylů a typů jak hrát za člověka.

Základy a zvláštnosti.Edit

Lidé z Azerothu jsou odolná rasa, která se zůčatnila několika velkých bitev a dobývání od jejich počátku. Ikdyž nejsou tak staří jako jejich bratři elfové mají mnoho různorodých zázemí. Lidé jako takoví jsou jedni z nejvíce flexibilních ras v Roleplay. Ať už chcete být hrdý a prošedivělý veterán z první války, nebo voják z války druhé, nebo jen prostý a odvážný mladý dobrodruh, lidé vám umožní vytvořit si vlastní unikátní charakter.

Lidé mají silný pocit nadřazenosti nad ostatními co se týče Aliance, neboť jsou to právě oni, kteří s její tvorbou započali. Jsou tedy na tento výtvor hrdí více než, kterákoliv jiná rasa.

OsobnostiEdit

Král Varian Wrynn - Horkokrevný a iracionální. Přesně takový je Wrynn a tyto vlastnosti jej svádí k jakékoliv šarvátce. Vychutnává si porážení svých nepřátel, převážně těch z řad Hordy.

Jaina Proudmoore - Mírumilovná a velkorysá mladá dáma. Nicméně pokud bude vyprovokována k útoku nebude mít jakékoli slitování a zdrženlivost vůči svým nepřátelům.

Uther Lightbringer - Nesobecký, odvážný a důstojný. Tato postava je vždy pod výkonem spravedlnosti a není jejím zvykem zabíjet i v případě potřeby.

Roleplay dle třídEdit

Válečník - Jako bojovník můžete hrát z několika náledujících možností:

  • Strážný, který je silně loajální svému národu a králi.
  • Veterán všech válek, které lidská království zažila.
  • Dobrodruh, který hledá slávu a čest.
  • Nájemný lovec nebo žoldák.

Paladin - Je s největší pravděpodobností bývalý nebo stávající člen Řádu Stříbrné Ruky. Paladinové ctí zákony a správné uctívání Světla. Záměrně bojují proti zlu, aby jej sprovodili ze světa. V Roleplay paladin vyžaduje pokoru, a ukvapenost v pohledu na jité věci.

  • POZNÁMKA - Paladinové jsou obvykle unavení vůči jednání mágů a drží zaujetí vůči tajmným kouzlům.

Darebák - Darebáci jsou obvykle odsuzováni v lidské společnosti. Mnozí znich jsou buď zloději, banditi, zrádci nebo žoldáci.

Černokněžník - Jsou to nejméně důvěryhodní lidé, jak mezi lidmi tak i mezi ostatními rasami. Démoni hráli roli v pádu Lordaeronu a černokněžníci byli původem proč začala Třetí válka. Hrát v Roleplay dobrého černokněžníka je těžké, teoreticky by mohla postava přijmout démonickou magii za účelem, aby ničila démony a nemrtvé jejich vlastní zbraní.

Kněz - Je osobnost stanovená na základě její specializace, svatý kněz je nesobecký a loajální, vždy ochotný riskovat vlastní život pro dobro druhých. Kněz disciplíny sdílý tyto vlastnosti ikdyž je více mstivý. Nicméně stínový kněz je opakem tohoto stereotypu, je násilný a neopatrný, ignoruje potřeby druhých stejně jako černokněžník a jsou taktéž nedůvěryhodní. Dokonce jsou mnohými nenáviděni.

Mág - Je uživatel magie. Jsou obvykle loajální k Alianci i když jsou spřáhlí s jinými organizacemi jako je například Kirin Tor. Vzhledem k lidem jako je Medivh, nemůžeme magii považovat za důvěryhodnou. Nicméně mnoho velkých hrdinů, jako jsou :Antonidas, Rhonin a Khadgar prokázali loajálnost k Alianci a jsou uctíváni mezi lidmi. Je důležité mít napaměti, že mnoho lidí, kteří jsou zaujatí proti tajemným kouzlům mohou být příčinou pro válku.

Lovec -  Je historicky doloženo, že lidstvo mělo své lovce, za účelem obživy. Nathanos Marris je znám jako lidský hraničář. Lovci jsou známí spíše jako stráž královských lesů a hájů. Mnoho z nich se také přidalo k armádě a působí jako lučištníci.

Roleplay za jednotlivá královstvíEdit

Stormwind - Pokud rpíte člověka z řad Stormwinďanů pak musíte mít na paměti, že vaše město bylo zničeno a váš král byl zabit Hordou. Pro RP by bylo dobré, kdybyste touto záští a nenávistí trpěli. Pokud jste tedy ze Stormwindu pak v Lordaeronu jste jako uprchlík a bylo by dobré být vůči Lordaeronu loajální. Pamatujte si také, že je to jen říše a váš charakter může být pozměněn.

  • Obecný tip - Nemá rád hordu, přátelský vůči Lordaeronu, loajální k alianci.

Lordaeron - Největší a nejsilnější ze všech království. Můžete započít s roleplay mladého muže, který ze se začíná cvičit v boji a nebo je ostříleným veteránem (k tomu je, ale potřeba opravdu dobré RP). Navíc pokud zvolíte možnost číslo dvě, pak pamatujte na dobu kdy Stormwind přišel za králem Terenasem žádat o pomoc. Jsou to ti, kteří nejvíce pohrdají nemrtvými a mají výborné vztahy s ostatními členy Aliance, kromě Gilneasu a Alteracu, který se k nim otočil zády.

  • Obecný tip - Buďte velmi nepřátelský k nemrtvým, přátelský k lidem ze Stormwindu, ale váhavý při styku s lidmi z Alteraku.

Stromgarde - Není psáno mnoho detajlů o tom jací jsou. Avšak je známo že po smrti Thorase Trollbana opustili Alianci. Trollbane a Terenas jsou blízcí přátelé a obdivovali se navzájem, ale zanechali toho když mělo dojít na přispění peněz pro zničený Stormwind. Nyní sídlí v Hearthlgenu, který jim daroval král Terenas. Stromgarde je nejmenší království.

  • Obecný tip - Buď nepřátelský vůči hordě a loajální vůči Alianci

Alterak - Jedno z tězších roleplay, protože Alterak nyní vypadá jako obrovská pirátská pevnost, než království. Jsou nepřátelšťí k Alianci. Navázali vlivné styky s Hordou, která u nich nyní přebývá .

  • Obecný tip - Utvořte si postavu, která je negativní vůči ostatním rasám a frakcím, mějte dobré vztahy s Hordou, ale trochu se styďte za zradu svého vůdce Perenolda.

Vztahy k jiným rasámEdit

Trpaslíci z Ironforge - Lidé a tito trpaslíci jsou velmi dobří přátelé. Nejlepší nápad pro RP je být dobrý kamarád s těmito trpaslíky, protože je to nejbližší spojenec lidí.

Wildhammer trpaslíci - Tito trpaslíci byli úžasná podpora ve druhé válce a proto také přísahali věrnost Alianci. Je dobré v RP k nim chovat úctu neboť za druhé války sestřelili červeného draka a zachránili tak Kultiraskou posádku. Nicméně tito trpaslíci vyznačují respekt lidem o něco méně a jinak než je trpasličím zvykem.

Gnómové -  Rozhodující pohled na gnomy byl ve druhé válce, když díky svému vynálezu vyhráli. Jsou přátelští a rádi pomohou lidem v nouzi. Takže byste k nim neměli být nepřátelští pokud od nich budete někdy chtít pomoci.

Vznešení Elfové - Osobnost vysokých elfů je velice individuální. Lidé jsou k nim velice přátelští a udržují dobré vztahy, pokud jste mág. Mnoho z nich, ale také poskytuje pohostinost a přátelství i pro jiné povolání než je jen mág.


Zdroj : Wowwiki.com