FANDOM


Lordu Tarysovi se přezdívá pavučina,pavouk nebo našeptávač ,díky jeho organizaci (síti) špehů a agentů. Ke všemu neštěstí je navíc vykleštěný. Jeho vzhled není na jižní království nijak neobvyklý,ale na severu je poněkud zvláštní . Je plešatý ,bez vousů a mírně podsaditý. Oblíbeným oblečením je pohodlné jemné hedvábí. Rád nosí trepky, ve kterých se dokáže pohybovat naprosto tiše.

Pokud můžeme zápisu z městského archivu věřit ,tak se Tarys narodil někde poblíž u města Strahnbrad. Jeho matka zemřela ,když mu bylo pouhých pět let a otce nikdy nepoznal. Všechny tyto okolnosti vedli k tomu, že se z chlapce stal žebrák,zlodějíček. Ve zlodějně a krádeží začal ovšem vynikat a za chvíli se stal nejlepším zlodějem v celém Strahnbradu. Město bohužel musel opustit, protože za
Glowshine
mnohé nekalosti co prováděl byl vykleštěn a nesměl dál v oblasti setrvávat. Odešel tedy do Stromgardu ,kolem šestnáctého roku , kde hodlal začít nový život. Zde začal podnikat s místním lichvářem Urilem Freenistrem . On kradl a Uril tyto věci pak "nacházel" a za menší poplatek vracel právoplatným majitelům. "Obchody" jim šly dobře a oba bohatli. Tarys však brzy začal chápat, že informace a listiny mají mnohdy o hodně větší cenu, než cokoli jiného. Začal proto "podnikat" i v tomto oboru - kupoval malé a mrštné sirotky, které pak učil nejen číst a psát, ale také zdolávat všemožné překážky (střechy, zdi...) aby pro něj mohli získávat informace. Získáváním podobných tajemství obrovsky zvýšil své zisky. Především se stal tak známým, že se o něm doslechl sám král Thoras Trollbane. Ten byl v té době značně neinformovaný co se v Lordaeronské alianci děje a tak se mu někdo loajální s pár špehy hodil. Tarys žádal pro sebe šlechtický titul s přízviskem Glowshine a pro svého přítele Urila Freenistra magisterský. Král těmto požadavkům vyhověl a od této doby byl Tarys nazýván lordem Tarysem Glowshinem. Do svého znaku si zvolil černý pohár nad ,kterým se vznáší černé slunce. Věčná připomínka pro všechny ,že i z žebráka se může člověk stát velmi mocným. Jeho vliv pak rostl přímo úměrně s královou stále větší touhou po informacích,znalostech. Ve svých čtyřiceti letech má pod palcem celý známý svět a více špehů a informátorů než všechny království dohromady. Mezi jeho lidmi jsou šlechtici stejnou měrou jako žebráci.Navíc on sám je i mistrem převleků. V Lordaeronské alianci se nemůže stát nic, o čem by on okamžitě nevěděl. Lord Tarys ví co jste měli k snídani tři dny dopředu. Žádná překvapení tu nejsou , jen vyložené karty na stole, ze kterých může svobodně číst. Díky tomu všemu je schopen úspěšně manipulovat s lidmi, což mu ale vysloužilo pověst nedůvěryhodného muže. Je totiž schopen velice efektivně využívat veškeré okolnosti ve svůj prospěch. Sám o sobě ale prohlašuje, že mu jde hlavně o mír. Často říkává " Já sloužím Sromgardu. Někdo musí. " I proto se možná stal pobočníkem prince Galena Trollbanea v Hearthglenu po nenadálém útoku Alterackého regenství na Caer Darrow. Vykonává zde funkci gubernátora a vrchního informátora. Jistě zde provádí další ze svých mnohých aktivit, ale o nich ví jen on sám a jeho našeptávači.

Celé jméno: Tarys GlowshineEdit

Věk: 40 Výška: 187 cm Vlasy: Bez vlasů Vousy: Bez vousů Oči: Hnědo-zelené

Sepsal: GwydionEdit